در حال بارگذاری ...
 • در دیدار نمایشگران عروسکی با معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان شد:

  تاکید معاون هنری بر اجرای عمومی نمایش‌های عروسکی

  «علی مرادخانی» معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ابراز خرسندی از استقبال مردم از شادپیمایی عروسک‌ها در نخستین روز جشنواره تاتر عروسکی تهران مبارک بر ضرورت اجرای مستمر نمایش‌های عروسکی در طول سال تاکید کرد.

  علی مرادخانی شامگاه دوم شهریور ماه با حضور در اولین پاتوق شبانه جشنواره نمایش عروسکی به ستاد خبری شانزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی گفت: شادپیمایی عروسکی در افتتاحیه جشنواره بسیار جالب توجه بود و چنین رویدادی پیش از این هرگز به این شکل و در این ابعاد برگزار نشده است.

  او درباره حمایت مالی معاونت هنری از اجرای عمومی نمایش‌های عروسکی نیز گفت: حتما چنین خواهیم کرد چراکه نمایش عروسکی در تمام ابعادش به صورت جاری و ساری در طول سال جریان داشته باشد.

  وی ادامه داد: خوشبختانه شادپیمایی افتتاحیه جشنواره نشان داد خانواده‌ها در کنار کودکان و عروسک‌هایشان و با تمام عشق‌شان حضور یافتند و این مهمترین هدف ماست تا مردم را نسبت به تئاتر عروسکی حساس کنیم.

  مرادخانی در پایان صحبتش افزود: تاتر عروسکی دارد جان می‌گیرد و ما هم باید کمک کنیم تا این روند مطلوب ادامه پیدا کند.

  معاون هنری شامگاه گذشته با حضور در پاتوق شبانه جشنواره نمایش عروسکی از اولین جلسه نمایشنامه‌خوانی این پاتوق نیز دیدن کرد.

  همچنین مرضیه برومند، دبیر جشنواره نمایش عروسکی، مهدی شفیعی مدیر اداره کل هنرهای نمایشی، پیمان شریعتی دبیر اجرایی جشنواره و مدیر تاتر شهر و جمعی از هنرمندان نمایش عروسکی همچون فاطمه معتمد آریا، زهرا صبری و... در کنار گروه‌های شهرستانی حاضر در جشنواره نیز در این پاتوق شبانه حضور داشتند.

  گپ و گفت رییس یونیمای جهانی با نمایشگران عروسکی

  همچنین در همین پاتوق، جلسه گفتگوی دوستانه‌ای با حضور ددی پودامجی رییس یونیمای جهانی و ایدویا اوتگی مارتینز دبیر کل این اتحادیه برپا شد.

  در این جلسه گروه‌های شرکت‌کننده پرسش‌های خود را درباره فعالیت‌های گوناگون یونیما، چگونگی عضویت در آن و... مطرح کردند.

  پودامجی هنرمند هندی که اولین رییس غیر اروپایی یونیما است، یونیما را قدیمی‌ترین اتحادیه جهانی نمایشی در دنیا دانست و گفت: 76 مرکز ملی یونیما در جهان فعال هستند و 26 کشور نیز برای راه‌اندازی یونیما اعلام آمادگی کرده‌اند.

  او از راه‌اندازی کمیته عدالت اجتماعی و جوانان در یونیما خبر داد و ابراز علاقه‌مندی کرد که مرضیه برومند هم عضو کمیته عدالت اجتماعی شود.

  پودامجی همچنین از گردآوری دانش‌نامه یونیما خبر داد که با حمایت دولت فرانسه و به زبان فرانسوی منتشر شده و قرار است در آینده نیز به زبان‌های انگلیسی و اسپانیایی نیز منتشر شود.

  در این جلسه دوستانه که با حضور حمیدرضا اردلان رییس یونیمای ایران برگزار شد، ایدویا اوتگی مارتینز که اولین دبیر کل زن در یونیماست، توضیحاتی درباره شرح وظایف هر یک از کمیته‌های یونیما ارایه کرد.

  پودامجی نیز با اشاره به انتشار خبرنامه یونیمای ایران به دو زبان فارسی و انگلیسی گفت: این خبرنامه باعث می‌شود هنرمندان ایرانی با هنرمندان دیگر کشورها در ارتباط باشند و بتوانند اطلاعات و تجارب خود را با یکدیگر مبادله کنند چراکه مهمترین مزیت عضویت در یونیما، انتقال و تبادل تجربه ها و اطلاعات است.

  برای گرفتن اخبار این دوره از جشنواره به سایت http://tehranmobarakfestival.com/  مراجعه فرمایید.

   
  نظرات کاربران