در حال بارگذاری ...
 • آخرین روز از جشنواره نمایش عروسکی چگونه گذشت؟

  به گزارش ستاد خبری شانزدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران-مبارک، در آخرین روز از این جشنواره همه چیز طبق روال پیش رفت و همچنان کودکان همراه با پدران ومادران خود به شادی و دیدن نمایش می‌پرداختند، در سالن‌های مختلف  گروه‌های نمایش ایرانی و خارجی به کار خود ادامه دادند و همچنین تمامی نمایش‌هایی که به روی صحنه رفت به هنرمند کشورمان داود رشیدی تقدیم شد.

   

  مخاطبانی که منتظر ملاقات با گودو بودند

  «ملاقات با گودو درکافه پایتخت با پانزده درصد تخفیف» به کارگردانی غزل اسکندرنژاد در دو سانس به روی صحنه رفت، این اجرا داستانی را روایت می‌کند که در یک روز معمولی مانند تمام روزها کارکنان کافه‌ای قدیمی و نه چندان شناخته شده به نام کافه پایتخت سرگرم امور متداول روزانه در کافه هستند. مباشر گودو در یک تماس تلفنی با کافه، اعلام می‌کند که گودو در پنجاهمین  سالروز افتتاح کافه پایتخت برای ایراد سخرانی تاریخی خود به آنجا خواهد رفت. کارکنان در تکاپوی آماده‌سازی کافه می‌افتند با آرزوهایی در دل و سوال‌هایی که در سرشان دارند...

  این اجرا در پایان نیز توسط غزل اسکندرنژاد علاوه بر داود رشیدی به پدر مریم آشوری یکی از بازی‌دهنده‌های عروسک این نمایش که به‌تازگی از دنیا رفته‌اند تقدیم شد، آشوری علیرغم این اتفاق بر روی صحنه حاضر شده بود و در ادامه مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی به‌عنوان تشکر دسته گلی را به وی اهدا کرد. این نمایش با استقبال خوبی از سوی مردم روبه‌رو شد که در بین آنها می‌توان به هنگامه مفید رییس هیات مدیره انجمن نمایش‌گران عروسکی و محمد اعلمی نمایش‌گر عروسکی اشاره کرد.

   

   ابرهای صورتی حسن معجونی در تالار قشقایی

  این نمایش به کارگردانی حسن معجونی که توسط دو بازیگر کیوان سررشته و الکا هدایت به روی صحنه رفت، این اجرا ماجرای سفر یک پسر جوان از حبس خانگی به خدمت سربازی، از سربازی به جنگ، از جنگ به خاک دشمن و پس از آن به مرگ را روایت می‌کند. در بین تماشاگران ابر «صورتی» ایدویا اوتگی مارتینز دبیر اتحادیه یونیما نیز حضور داشت.

   

  «غول بزرگ مهربون» در تالار هنر

  غول بزرگ مهربون به کارگردانی مریم کاظمی در دو سانس به اجرا درآمد، این نمایش داستان دختری به نام سوفی است که ربوده و به سرزمین غول‌ها برده می‌شود و در آنجا با یک غول بزرگ دوست می‌شود که بر خلاف دیگران مهربان است...

   

  در آخرین روز از جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران مبارک همچنان حال و هوای تئاتر شهر ودیگر سالن‌ها دیدنی بود و به طور حتم کودکان از اینکه چند روزی همه چیز به آنها تعلق داشت خوشحال بودند و آن را می‌شد از حال خوبی که داشتند فهمید. البته از این جشنواره بزرگترها نیز استفاده کردند هم از طریق اجراهایی که مختص به آنها بود و هم در همراهی فرزندان خود در این روزهایی که شاید خودشان نیز به فضای دوران کودکی برگشته بودند، برای نمایش‌گران و کارگردانان هم استقبال از اجراهایشان و اینکه نتیجه ماه‌هایی که زحمت کشیده‌اند را به نوعی با حضور مردم دریافت کرده بودند بسیار خوشحال کننده بود .

   

  آیین اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران روز یکشنبه ساعت 20:30 در سالن اصلی تئاتر شهر با حضور هنرمندان این عرصه برگزار خواهد شد.
  نظرات کاربران